Doskonalące studia podyplomowe z informatyki dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

dr Krystian Tuczyński

Opis doskonalących studiów podyplomowych dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Proponowane studia mają charakter doskonalący i ich celem jest przygotowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do pełnej realizacji edukacji informatycznej i integrowania tych zajęć z innymi edukacjami.

Podczas zajęć, z jednej strony nauczyciele wypracują pełny zestaw scenariuszy i materiałów dla swoich zajęć, a z drugiej – weryfikują wypracowane materiały w szkole podczas zajęć ze swoimi uczniami w czasie między zjazdami. Będzie to pewnego rodzaju praktyka „na bieżąco” (on line).

W nowej podstawie programowej (PP) nastąpiły wyraźne zmiany w kształceniu informatycznym – przedmiotem informatyka zostali objęci wszyscy uczniowie od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Na etapie edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III) informatyka nosi nazwę edukacji informatycznej.

Dla powodzenia zreformowanego kształcenia informatycznego jest niezbędne, by zajęcia informatyczne w klasach I-III były integrowane z innymi edukacjami i by prowadzili je nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

Program doskonalących studiów podyplomowych dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

• Warsztat nauczyciela wzbogacony technologią
  • Edukacja informatyczna i jej metodyka w edukacji wczesnoszkolnej
  • Sytuacje problemowe, elementy algorytmiki, programowanie
  • Edukacja informatyczna wsparciem innych edukacji
  • Aspekty społeczne i prawne; bezpieczeństwo
  • Planowanie własnego, profesjonalnego rozwoju

Wszystkie wykłady prowadzone będą w formule online.

Liczba godzin dydaktycznych: 210

• kandydat na studia podyplomowe musi posiadać wykształcenie wyższe magisterskie (ukończone II stopnia lub jednolite magisterskie) o specjalności nauczycielskiej

• kopia dyplomu/świadectwa potwierdzająca kwalifikacje pedagogiczne (oryginał do wglądu).

Jako osoba mająca pewien zakres wiedzy już informatycznej poczułam się miło zaskoczona nowościami i sposobem ich przekazywania. Zdobytą wiedzę można było wprowadzić w życie podczas przeprowadzanych lekcji. Studia były czasem otwartości umysłu na nowe.

Monika Pondel

Polecam doskonalące studia podyplomowe z informatyki dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Są one świetnym uzupełnieniem kwalifikacji dla czynnych nauczycieli. Wspaniała kadra w przystępny sposób rozszerza umiejętności, co pozwala uatrakcyjnić nauczycielom pracę - prowadzenie lekcji i przekazywanie treści.

Dorota Łojczyk

Serdecznie polecam studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim. Organizacja doskonała, idealny i przejrzysty dostęp do informacji. Wykładowcy doskonale przygotowani z ogromną wiedzą. Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze.

Klaudia Skrzypak

Zajęcia były prowadzone w sposób profesjonalny. Prowadzący zajęcia byli zawsze przygotowani. Atmosfera była bardzo dobra.

Joanna Maniak

Wspaniała atmosfera mnóstwo nowej wiedzy przydatnej wiedzy zachęcam do samodoskonalenia się na tym właśnie kierunku studiów podyplomowych. Same wspaniałe osoby, wykładowcy.

Ewelina Michałek-Gaweł

Bardzo polecam te studia podyplomowe. Bardzo profesjonalnie zostały przedstawione i omówione programy i aplikacje przydatne do nauczania edukacji informatycznej, które są dostosowane do wielu uczniów.

Anna Nowosiadło

Z całego serca polecam studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wspaniała atmosfera i wykładowcy, super organizacja. Pozdrawiam organizatorów i kierownictwo studiów.

Elżbieta Maternowska

Studia są bardzo przydatne. Poznanie zarówno technologii, programów i sposobu ich wykorzystania przedstawione przez prowadzących w sposób rzetelny i przyjazny dla studenta.

Paulina Kubicz

Studia z informatyki dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej spełniają oczekiwania nauczycieli dzięki nim poznałam wiele ciekawych programów aplikacji, które ułatwiły moją pracę w szkole. Atmosfera podczas zajęć bardzo miła, przyjazna, prowadzący kompetentni, wyrozumiali i cierpliwi. Bardzo polecam ten kierunek studiów podyplomowych.

Lucyna Maziarz

Bardzo polecam ten kierunek

Elżbieta Cholewa

Zajęcia bardzo ciekawe, pomocne w pracy z dziećmi edukacji wczesnoszkolnej.

Izabela Rejment

Zajęcia bardzo ciekawe, pomocny w pracy z dziećmi edukacji wczesnoszkolnej.

Izabela Rejment

Bardzo dobra organizacja zajęć, wspaniali wykładowcy przekazujący bardzo praktyczną wiedze, którą na pewno wykorzystam w toku zajęć z dziećmi.

Katarzyna Kawałek