Master of Business Administration (MBA)

Możliwość rozbicia na raty bez dodatkowych kosztów

dr hab. Mariola Grzebyk, prof. UR

Opis studiów Master of Business Administration (MBA)

ZAJĘCIA W TRAKCIE REALIZACJI. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

REKRUTACJA NA KOLEJNĄ EDYCJĘ ROZPOCZNIE SIĘ W MAJU!

Celem studiów Master of Business Administration (MBA) jest zapoznanie słuchaczy z aktualnymi, nowoczesnymi tendencjami w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz współczesnymi metodami i narzędziami pracy menedżera. Ważnym elementem studiów jest poznanie i nabycie praktycznych umiejętności menedżerskich niezbędnych do zarządzania organizacją w warunkach współczesnych wyzwań.

Program Master of Business Administration (MBA) został opracowany w oparciu o identyfikację potrzeb rynkowych i będzie realizowany we współpracy z University of West Bohemia, Faculty of Economics, w Czechach. Jest adresowany do osób, które pełniły lub pełnią funkcje kierownicze w różnych organizacjach. Studia są skierowane do wszystkich, którzy pragną poszerzyć i uzupełnić swoją wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku uwzględniając różne uwarunkowania oraz rozwiązywania wielu problemów z tym związanych lub zainteresowanych tą tematyką.

Przygotowany program studiów podyplomowych zapewnia absolwentowi pozyskanie, uzupełnienie i poszerzenie wiedzy teoretycznej oraz zdobycie czy utrwalenie praktycznych umiejętności w zakresie pełnienia funkcji kierowniczych na różnych szczeblach zarządzania w organizacjach. Studia umożliwią doskonalenie warsztatu menadżerskiego w ramach zajęć praktycznych, czy wymiany doświadczeń. Część zajęć będzie prowadzona przez osoby pełniące funkcje kierownicze na różnych szczeblach przedsiębiorstwa. Istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych także w języku angielskim, w tym we współpracy z University of West Bohemia, Faculty of Economics, Czechy.

Kadra dydaktyczna

Zajęcia prowadzić będą praktycy biznesu oraz wybitna kadra naukowa naszej Uczelni oraz innych prestiżowych Uniwersytetów. W trakcie zajęć uczestnicy będą czerpać wiedzę od ekspertów i menedżerów między innymi z takich firm i instytucji jak:

• Asseco Poland,
  • NESTLE Nutrition,
  • Polimarky,
  • SANOFI Aventis,
  • Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny,
  • Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
  • Główny Urząd Statystyczny

W szczególności uzyskane w czasie studiów kwalifikacje i umiejętności pozwolą absolwentom:

• pełnić funkcje członka organów nadzorczych jednostek o różnym profilu,
  • skutecznie i efektywnie zarządzać i kierować współczesnymi organizacjami,
  • właściwie reprezentować kierowaną jednostkę na zewnątrz i budować jej wizerunek,
  • posługiwać się narzędziami, technikami i metodami pracy kierowniczej,
  • budować zespoły, ale też organizować pracę własną i podległych pracowników,
  • zdobyć, poszerzyć i udoskonalić umiejętności menadżerskie,
  • udoskonalić język angielski, w tym poznać słownictwo specjalistyczne, ekonomiczne.

Program studiów Master of Business Administration (MBA)

Przedsiębiorstwo w regionie i gospodarce

• Zarządzanie innowacyjnym start-upem
  • Instytucje otoczenia przedsiębiorstw
  • Koniunktura gospodarcza a funkcjonowanie przedsiębiorstw w gospodarce
  • Prawo pracy
  • Praktyka biznesu-praktyczne problemy zarządzania w zakresie modułu I

Zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem

• Ekonomia menadżerska
  • Marketing w biznesie
  • Elementy prawa w biznesie
  • Kreatywność i innowacyjność w biznesie
  • Etyka w biznesie i CSR
  • Praktyka biznesu-praktyczne problemy zarządzania w zakresie modułu II

Zarządzanie strategiczne i operacyjne w przedsiębiorstwie

• Modele biznesowe
  • Współczesne metody zarządzania strategicznego
  • Zarządzanie projektami
  • Digitalizacja procesu zarządzania w firmie
  • Praktyka biznesu-praktyczne problemy zarządzania w zakresie modułu III

Kapitał ludzki w przedsiębiorstwie

• Przywództwo i kształtowanie roli lidera
  • Efektywny proces zarzadzania kapitałem ludzkim
  • Techniki motywacji i zaangażowania w zespołach stacjonarnych i on-line
  • Praktyka biznesu-praktyczne problemy zarządzania w zakresie modułu IV

Finanse przedsiębiorstwa

• Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa
  • Rachunkowość menadżerska
  • Optymalizacja podatkowa w działalności przedsiębiorstwa
  • Wybrane problemy i modele wyceny przedsiębiorstw
  • Praktyka biznesu-praktyczne problemy zarządzania w zakresie modułu V

Kompetencje menadżerskie w biznesie

• Komunikacja interpersonalna i negocjacje
  • Gry decyzyjne
  • Sztuka wystąpień publicznych
  • Konflikty i metody ich rozwiązywania
  • Praktyka biznesu-praktyczne problemy zarządzania w zakresie modułu VI

Seminarium

Studia MBA adresowane są do osób, które pełniły lub pełnią funkcje kierownicze w różnych organizacjach. Studia są skierowane do wszystkich, którzy pragną poszerzyć i uzupełnić swoją wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania i funkcjonowania organizacji na rynku uwzględniając różne uwarunkowania oraz rozwiązywania wielu problemów z tym związanych lub zainteresowanych tą tematyką.

• kandydat na studia podyplomowe musi posiadać wykształcenie wyższe (ukończone studia I lub II stopnia lub jednolite magisterskie), oraz posiadać przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe.

• CV potwierdzające przynajmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe.